Szukaj

Projektowanie

Profesjonalne wsparcie w projektach systemów oddymiania i SSP

Projekt systemu oddymiania czy systemu sygnalizacji pożarowej wymaga uwzględnienia wielu aspektów, spośród których najważniejsze są uwarunkowania techniczne i prawne. Projektant musi doskonale znać regulacje i przepisy dotyczące ochrony pożarowej oraz wziąć pod uwagę funkcję obiektu i jego specyfikę. Do tego dochodzą wymagania inwestora względem estetyki zastosowanych rozwiązań.

D+H Polska zapewnia wsparcie projektowe dla biur, pracowni i indywidualnych projektantów. W zależności od potrzeb opracowujemy kompleksowy projekt zabezpieczeń ppoż. lub doradzamy w zakresie doboru produktów i rozwiązań. Nasze wsparcie obejmuje dobór zarówno systemów oddymiania, w tym okien oddymiających oraz siłowników, jak i systemów sygnalizacji pożarowej.

Projektowanie systemów przeciwpożarowych projektowanie systemów oddymiania

Projektowanie systemu oddymiania

System oddymiania grawitacyjnego obejmuje centrale, przyciski oddymiania, czujki pożarowe oraz certyfikowane okna lub klapy oddymiające wyposażone w napędy. Okna Euro-SHEV oferowane przez D+H są przebadane zgodnie z normą PN-EN 12101-2, certyfikowane przez VdS i IFI, wykonane na systemach aluminiowych wiodących producentów profili (m.in. Aluprof, Reynaers, Wicona, Sapa, Schüco, Raico, Heroal). Wsparcie D+H pozwala na dopasowanie optymalnego rozwiązania dla każdego, nawet najbardziej wymagającego projektu: od oddymiania klatki schodowej po kompleksowe systemy dla dużych obiektów.

Projektowanie systemu sygnalizacji pożarowej

W przypadku projektowania SSP konieczna jest nie tylko znajomość przepisów, ale także wiedza na temat możliwości, jakie dają poszczególne rozwiązania. W zależności od specyfiki budynku i wymagań inwestora możemy zastosować różne typy detekcji: od punktowych czujek wykrywających dym i temperaturę, przez bardziej zaawansowane systemy oparte na czujkach liniowych, aż po bardzo czułe i zaawansowane technologicznie systemy zasysające z komorą mgłową (Wilsona). Umiejętny dobór rozwiązań pozwala na optymalizację kosztów i estetyczne wkomponowanie urządzeń w architekturę obiektu.